Як пише Bloomberg, кількість варіантів, які можуть допомогти економіці України, скорочується з наближенням часу виплати боргу.
«Ризик дефолту в Україні є шостим за ймовірністю серед 93 країн, що відслідковуються Bloomberg. Індекс українських акцій втратив 40% у цьому році, що є другим найгіршим показником у світі після ринкового індексу Кіпру. Міжнародні резерви знизилися до $26,8 млрд, мінімального рівня з травня 2010 року», – пише видання.
За словами економіста з Investment Capital Ukraine Олександра Вальчишена, той факт, що уряду вдалося заспокоїти міжнародні ринки цього тижня, не означає, що йому вдасться заткнути фінансову діру.
«Цей трюк може спрацювати один раз, але його не можна постійно повторювати», – вважає економіст.
«Вони не зможуть продавати єврооблігації кожен раз, коли потрібно буде погасити борг перед МВФ. Найкращим рішенням для України звичайно є МВФ, тому що він вимагає проводити політику, яка дозволить усунути дефіцит. Це болісний шлях», – додав він.
За словами Тімоті Еша з лондонського Standard Bank (SBK) Group, Україна може спробувати скористатися тим, що вона змогла заспокоїти ринок міжнародних облігацій для того, щоб домовитись про кращі умови з МВФ.
«На даний момент мені здається, що вони (українська влада – Ред.) тягнуть час», – сказав Еш.
«Вони скоріш за все намагаються зберегти відкритими різні варіанти і поліпшити свої позиції на переговорах. Я сумніваюся, що вони мають можливість не піти до Фонду», – вважає економіст.