Експерт: корейська криза 2013 року стала безкоштовним піаром для КНДР

1 Квітня 2013, 14:52

«Можна сказати, що це щось на зразок пропагандистського бізнесу, безкоштовне розповсюдження образу Північної Кореї, як непримиренного і стійкого борця з «засиллям американського імперіалізму» у світі. І це, напевно, єдина вдала річ, яку вдається виробляти КНДР,  і на яку існує стійкий міжнародний попит», – пише політолог.

Він вказує на три причини, через які Північна Корея, Іран, Венесуела, вважають, що США загрожують існуванню їхніх диктаторських режимів. «Першою є те, Америка володіє найпотужнішим військом потенціалом на планеті. Другою, що США мають  найбільшу економіку в світі. А третьою, що вони мають найбільший дипломатичний вплив на міжнародній арені»,- відзначив Каспрук.

«Звісно, що держава, яка додала до своїх активів усі три перелічені вище чинники, автоматично є загрозою для тих режимів, які не дотримуються прав людини, морять своє населення голодом (як в КНДР) і намагаються обзавестись ядерною зброєю, ігноруючи при цьому всі рішення Ради Безпеки ООН. Північна Корея тому й вступає в інформаційний конфлікт зі Сполученими Штатами, бо коли Кім Чен Ин привертає до себе світову увагу, то, як йому це здається, цим він убезпечує свій режим від американського вторгнення», – пише він.

Читайте більше у статті "В епоху маршала  Кім Чен Ина все кардинально відрізняється від того, що було колись у минулому".

Нагадаємо, 8 березні Північна Корея скасувала пакт про ненапад з Південною Кореєю.

Президент Південної Кореї Пак Кин Хе закликала війська Південної Кореї і США ввести підвищену бойову готовність у зв'язку з "провокаціями з боку Північної Кореї"

30 березня влада Північної Кореї заявила, що перебуває у стані війни з Південною Кореєю. Міністр оборони Південної Кореї Кім Кван Чжин заявив, що Сеул розробляє план «активного стримування» КНДР, що включає можливість нанесення попереджувального удару при появі ознак загрози нападу з боку північного сусіда.

Позначки: