Експерт: Кличко мусить довести, що його кандидати не стануть “тушками”

12 Червня 2012, 16:56

На думку експерта, шанси партії Кличка залежатимуть насамперед від узгодження з об’єднаною опозицією єдиного кандидата на певному мажоритарному окрузі.

«Перемога Кличка, як і взагалі кандидатів від опозиції, насамперед залежить від того, наскільки це буде єдиний кандидат, погоджений між об’єднаною опозицією і партією УДАР. У такому разі шанси є, адже голоси виборців не будуть розпорошені», – заявив він.

Крім цього, за словами Тарана, це залежатиме і від позиції партії в конкретному регіоні.

«Де позиції опозиції сильні, там звичайно є більші шанси. Київ належить до таких регіонів і справді позиції Кличка в Києві і в області достатньо непогані», – зауважив політолог.

«І звісно, багато залежатиме від самих кандидатів, наскільки вони зможуть скомунікувати з виборцями і довести, що їх життєві позиції дозволять залишатися в політиці і не стати «тушками». Це є колосальною проблемою для української політики. І це питання вже досить індивідуальне, треба дивитися по кожному кандидату окремо», – зазначив експерт.

Як зазначив Таран, важливо, щоб і Кличко вмів довести, що його кандидати «не стануть «тушками», а опозиційними політиками, які зможуть утримувати свої позиції навіть в умовах жорсткого тиску влади».

«Він «просуває» своє оточення і тих, хто в партії УДАР. Він не бере відомих особистостей. Як на мене, це може мати як позитивні, так і негативні наслідки. Тому що в Україні потрібні не просто нові обличчя, а насамперед моральні авторитети. Однак, Кличко на них не робить акцент, а просто на нових обличчях, які нічим ні поганим, ні хорошим не засвітились. Тому з такою політикою безперечно Кличко буде розставляти «темних конячок» у кожному мажоритарному окрузі. Щодо жодної іншої партії не так складно передбачити, яка буде людина в наступній Верховній Раді, як у випадку партії УДАР Кличка», – вважає політолог.

Щодо здатності самого лідера УДАРу перейти на бік іншої політичної сили, Таран зазначив:

«Об’єктивні умови для того, що не стати «тушкою» у нього (Кличка – Ред.) є, але такі умови були й в інших політиків, які таки стали «тушками». У його житті були випадки, коли міг домовитись з владою і піти консолідованим кандидатом на вибори мера Києва. Він цього не зробив. Крім того, в Кличка фактично немає бізнесу в Україні, на нього нема чим тиснути. А саме наявність можливості тиску є потужним фактором для появи «тушок». У Кличка нема такої вразливої точки. Хоча про це (можливість переходу на бік влади – Ред.) зараз говорити рано, тому що невідомо, якими будуть списки», – зауважує політолог.

Нагадаємо, народний депутат від партії ВО "Батьківщина" Юрій Одарченко, коментуючи хід переговорів між Об’єднаною опозицією та партією УДАР щодо можливості розподілу мажоритарних округів, повідомив, що партія УДАР висловила бажання мати 4 мажоритарних округи в Києві. За його словами, УДАР "висловив свої пропозиції стосовно кандидатур Коваленко, Страннікова, Закревської і Рени Назарової".

Довідка Тижня.

Анатолій Коваленко – народився на Сумщині. В 1995 році був обраний депутатом Верховної Ради України 13-го скликання. У 2006 році став депутатом Київської міської ради від Народного блоку Литвина. А вже через два роки – депутатом Київської міськради від Блоку Віталія Кличка. Призначений до складу Постійної комісії Київради з питань культури та туризму.

Андрій Странніков, уродженець Києва, обраний депутатом Київської міської ради четвертого (2002-2006) та шостого (2010-2013) скликань. Депутат Дніпровської районної в м. Києві ради п’ятого скликання (2006-2010), голова фракції Блоку Віталія Кличка. Член постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

Людмила Закревська – депутат Київради фракції Кличка з 2008 року, член постійної комiсiї з питань освіти та науки.

Рена Назарова – автор та ведуча соціального ток-НЕшоу “Київський форум”. Дружина Юрія Збітнєва, голови Всеукраїнської політичної партії "НОВА СИЛА".