За його прогнозом, організації, засновані у повоєнний період, особливо ЄС та НАТО, починають новий складний етап свого існування. Пов’язані з цим етапом труднощі будуть спричинені тим, що довгий період післявоєнної міжнародної солідарності добіг кінця.
«Європа стала континентом, на який повернулася спокуса націоналізму, як у м’якій, так і у більш жорсткій формі. Довгий, майже ідилічний післявоєнний період, під час якого Європа мала імунітет до цієї стандартної риси політичного дискурсу, скінчився», – вважає експерт.
За його словами, ренаціоналізація політики в першу чергу загрожує ефективному виконанню власних функцій Європейським Союзом, інституції якого «вимагають пост-національного способу мислення».
Віне перконаний, що ситуація також ускладнюється відцентровими тенденціями, що мають місце в сучасній Європі: три межові політичні сили – Велика Британія, Туреччина та Росія – наразі мало тяжіють до її центру і надають перевагу своєму граничному статусу.
«Геополітична привабливість ЄС надто слабка не лише для того, аби спокусити віддалених партнерів, таких як Сполучені Штати, але й ключових гравців серед своїх безпосередніх сусідів», – вважає експерт.
Ренаціоналізація та дезінтеграція загрожує ЄС зіткненням та конфронтацією спільних інтересів європейських урядів та «привидів націоналізму».
Та остаточно, на думку Техау, ані ЄС, ані НАТО знищені не будуть: «Обидві виживуть, оскільки обидві організації є потрібними, однак їх внутрішня робота стане набагато важчою, ніж у минулому, а досягнення результату буде набагато складнішим».