Експерт: Європейські політики хочуть проскочити “між крапельками” та відтермінують санкції проти Росії

15 Липня 2014, 17:40

"Я думаю, що Україні варто на це (ухвалення санкцій – Ред.) сподіватися і робити все можливе для того, щоб домогтися такого рішення від наших європейських партнерів. За моєю інформацією, під час розгляду українського питання будуть заслуховуватися аргументи української сторони. Я думаю президент Петро Порошенко буде присутній особисто і українська сторона надасть членам Ради ЄС певні докази безпосередньої участі Росії у агресії проти України. Ці аргументи, за задумом, повинні вплинути і на хід обговорення, і на остаточне рішення", – заявив Горбач.

"Якщо ЄС проігнорує всі звернення і благання України про допомогу, у тому числі шляхом введення економічних санкцій проти агресора, у такому разі Євросоюз остаточно втратить обличчя, принаймні у стосунках з Україною. Відсутність рішення про санкції  лише підтвердить звинувачення російської пропаганди країн заходу у подвійних стандартах. Це буде проявом малодушності, коли цінності – ніщо, а інтереси – все. Це змусить Україну інакше діяти в конфлікті з РФ, шукати опору в інших союзниках, маю на увазі перш за все США, та зняти рожеві  окуляри, дивлячись на ЄС і своє майбутнє членство у ньому", – додав експерт.

Гробач прогнозує позитивне для України рішення за підсумками розгляду питання ситуації на Донбасі на сесії Ради ЄС 16 липня: "Я думаю, що завтра Рада ЄС не зможе собі дозволити проігнорувати звернення України. Вони змушені будуть реагувати у інший спосіб, ніж до цього. Ніяких "занепокоєнь", "стурбованостей" чи "схвильованостей" вже бути не може. Давно мають сформулювати ясність ситуації, з якою ми маємо справу. Але при цьому я думаю, що політики Євросоюзу знову захочуть проскочити "між крапельками". І рішення, яке я прогнозую: позитивне голосування по економічних санкціях, але з умовою відтермінування, відстрочення їх на певний період та паралельне висловлення сподівання, що Російська Федерація до 1 вересня якось отямиться, одумається та перестане вести війну з Україною.

Нагадаємо, що раніше Євросоюз ухвалив рішення про персональні санкції проти російських громадян та компаній, які мають стосунок до анексії Криму та агресії на Сході України.