«Через політичні обставини в Україні неможливо підписати цю Угоду до наступного саміту Україна-ЄС», – сказав експерт.
Він наголосив, що Євросоюзу заважає підписати цю Угоду недостатній прогрес України у проведенні політичних і юридичних реформ, ситуація з ув’язненням лідера опозиційної партії «Батьківщина» Юлії Тимошенко, відсутність бажання боротися з корупцією, проблеми зі свободою слова.
«Ця позиція ЄС не зміниться у найближчому майбутньому без прогресу України і без звільнення Тимошенко», – зазначив Пфлюгер.
Водночас, 25 січня заступник міністра закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Угоду про асоціацію між Україною та ЄС можуть парафувати весною цього року.
Як повідомляв Тиждень, згідно з оптимістичним сценарієм, угоду про асоціацію буде підписано після парламентських перегонів 2012. Але є умова – вільні вибори. За найпесимістичнішим сценарієм Україні дають 20 років на те, щоб розібратися з собою та своїми євроінтеграційними прагненнями. Решта варіантів стоять на шкалі між цими двома.
Тим часом, українська влада привітала себе з парафуванням, якого ще не відбулося, і з перспективою членства, яка буцімто є «прихованою».
Нагадаємо, Україна і ЄС 2007 року почали переговори про Угоду про асоціацію, що включатиме зону вільної торгівлі.
19 грудня 2011 року на саміті Україна-ЄС було оголошено про завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію. Проте парафування угоди не відбулося.