«Питання бойкоту загрожує розколоти внутрішні справи ЄС. Є підозри, що скептичні до України держави використовують це питання, щоб тримати Україну на відстані витягнутої руки. Тому для всіх країн потрібні чіткі правила взаємодії. Деякі держави-члени будуть бойкотувати, деякі – ні, всі повинні дотримуватись принципового підходу. Турнір (Євро-2012 – Ред.) прийде і пройде, але корисним є нагадування про те, що ЄС має інші карти для гри. Турнір ще не приречений стати піаркатастрофою, яку багато хто пророкує. Це також може стати демонстрацією європейських цінностей в Україні але лише, якщо ЄС займе більш активну позицію», – вважає експерт.
На його думку, ЄС повинен застосувати всі можливі економічні та політичні заходи щодо України.
«ЄС повинен дати чітко зрозуміти, що ставлення України до будь-яких демонстрацій та протестів під час чемпіонату є частиною перегляду демократичних стандартів у ході підготовки до парламентських виборів в жовтні. ЄС має просуватися вперед в підготовці «списку Тимошенко», змодельованого за «списком Магніцького». Високопосадовці, причетні до її суду (судді, прокурори) та зловживань щодо неї у в’язниці (працівники пенітенціарної служби) повинні стати об’єктами заборони на видачу віз.
Сильний політичний сигнал буде надіслано, якщо регулятивні інститути ЄС та держави-члени, такі як Австрія та Кіпр використають стандарти FATF для боротьби з відмиванням грошей, щоб спостерігати за закордонними фінансовими операціями українських олігархів. ЄС повинен прагнути до того, щоб Україну включили в чорний список FATF після того як її було несвоєчасно виключено в жовтні 2011 року», – вважає Вілсон.