Експерт: Янукович втратив здатність самостійно оцінювати ситуацію в країні

Акценти
9 Листопада 2012, 14:17

"Відбулося обнулення впливів на Януковича. Львочкін програв Київ. Президент не може цього пробачити. Зіпсував картину й голова штабу Клюєв. Обоє провинилися, і тому у Януковича зараз немає можливості нікого звільняти. Кабмін усе одно буде тимчасовим. МФВ уже сказала, якщо ви не звільните Азарова, ми вам гроші давати не будемо. Те саме і Москва: "Азаров не хоче йти на переговорний процес по газу, і він нас також не влаштовує". У Януковича важке становище. Він не зможе обрати ні Львочкіна ні Клюєва. Бо вони обоє не виконали завдання. А третьої люди не має. Янукович витратив 2 роки на пошук оптимальних людей на посади. І зовсім забув, що президент, це перш за все політична функція. А тепер все розвалилося", – сказав він.

На думку політолога, від цих виборів у владі виграли усі, крім Януковича.

"Пройшли люди на місцях, партія, а імідж Януковича впав. Він повинен бути гарантом конституції, насправді призвів до політичної дестабілізації. Нічого такого у 21 столітті від Версалю до Москви ще не було. Навіть у Чечні. Те, що сьогодні оточення Януковича говорить йому: "Всьо харашо, прєкрасная маркіза", означає, що сьогодні він уже абсолютно не орієнтується у ситуації. Також у серйозно упав його рейтинг. Звичайно, потрібно когось звільняти та призначати нових людей. Але наскільки він може це зробити. Він уже минув межу неповернення, тепер він від них залежить, а не вони від нього. Якщо він два два дні нічого не зробив ні з ким, навіть з маленьким чиновником, це не означає, що він думає, вагається Янукович не думає, він людина дії. Це Ющенко постійно мислив та сумнівався, і як наслідок нічого не робив", – запевнив він.

"А мовчання Януковича – свідчення внутрішніх проблем у партії. Азаров каже, що його не можна звільняти, бо тоді зруйнується економіка. А Янукович два роки йому довіряв. Льовчкін каже, що його не можна звільняти бо зруйнується адміністрація президента, а Клюєв – що вийде із під контролю Верховна Рада. То ж він не наважиться цього зробити", – додав політолог.

Як повідомлялося, Віктор Янеукович вважає, що порушення під час голосування та підрахунку голосів не мали значення на підсумки виборів до Верховної Ради.

Нагадаємо, західні експерти вважають, що за правління Віктилора Януковича Україна скочується до російської моделі псевдо-демократії.

90