«Я давно казав, що наївно очікувати, що після непідписання угоди з ЄС Україна одразу поліпшить стосунки з Росією. Навпаки відбудеться певна ізоляція українського керівництва від міжнародних процесів, в тому числі від Європи та частково від Росії. Це спостерігалося в Україні за часів Кучми через скандал зі зникненням журналіста Гонгадзе. Не можна сказати, що Росія фактично керувала Україною, але й не варто стверджувати, що українське керівництво було вільне у виборі міжнародних партнерів. Це буде відбуватися і зараз», – вважає Таран.
На думку експерта, Україна намагатиметься робити певні кроки назустріч як до Європи, так і до Росії, але, скоріше за все, почне шукати інших міжнародних партнерів.
«Я думаю, що буде намагатися (співпрацювати – Ред.) і з Росією, і з ЄС різними шляхами. Наприклад, з Росією на ділі доводитиме, що європейська інтеграція не відбувається, а з ЄС – шантажуватиме союзом з Росією. Але паралельно шукатиме інших партнерів. Очевидно, що міжнародна активність Януковича є безпрецедентною серед президентів України. Я думаю, що йому буде дуже незручно її зупиняти. А отже, можна очікувати спроби посилення міжнародних позицій України в інших регіонах поза Європою і Росією. Наприклад, з Китаєм, можливо з Америкою чи іншими регіонами світу», – додає експерт.
Нагадаємо, 19 грудня у Києві відбувся саміт Україна – ЄС. У ході саміту були завершені багаторічні переговори щодо угоди про асоціацію. Водночас, як очікувалося раніше, не було парафовано угоду про асоціацію з ЄС.
Як відомо, сьогодні президент Віктор Янукович відбув із робочим візитом у Москву для участі у ювілейному, 20-му засіданні Ради глав держав-учасниць СНД на офіційне запрошення презиеднта Росії Дмітрія Мєдвєдєва. Пізінше працівник прес-служби Кремля, не назвавши причини, повідомив, що зустріч Януковича і Мєдвєдєва скасована.