Експерт: Янукович швидше за все підпише мовний закон

1 Серпня 2012, 13:06

«Думаю, що підпише», – заявив Фесенко.

Він зазначив, що «є варіант з технічним вето, коли президент додає до цього закону свої зауваження і доповнення, повертає його у Верховну Раду і він голосується вже восени».

«Але мені здається, враховуючи велику вагу цього закону у виборчій кампанії, що цей закон буде підписаний», – зазначив експерт.

При цьому, зауважує Фесенко, «президент висловить свої зауваження і закличе або депутатів, або Кабмін сформулювати законодавчі ініціативи, які б посилювали державні гарантії розвитку української мови, як держвної».

Експерт вважає, що масових акцій протесту підписання мовного закону не викличе.

«Масових акцій протесту цей законн не викликав і на початку липня, в день голосування. Акції протесту були, достатньо гострі, достатньо поширені, але вони не були масовими», – відзначив  Фесенко.

На його думку, не будуть акції масовими і у серпні, якщо закон буде підписано.  «Досвід свідчить, що в першій половині серпня в нас ніколи не було масових акцій протесту», – зазначив експерт.

«Масові акції протесту, на мій погляд, в нинішніх умовах можливі лише тоді, коли зачепляються соціально-економічні інтереси людей», – додав він.

Нагадаємо, вчора спікер Володимир Литвин, всупереч даним раніше обіцянкам, підписав закон «Про основи державної мовної політики».

Бютівець Юрій Одарченко оскаржив в Окружному адміністративному суді Києва дії голови Ради Володимира Литвина й першого заступника голови парламенту Адама Мартинюка щодо процедури прийняття закону про мовну політику. При цьмоу опозиція поки не планує масових акцій проти мовного закону.

Між тим в адміністрації президента визнають, що документ був прийнятий з грубим порушенням регламенту.