«Думаю, що підпише», – заявив Фесенко.
Він зазначив, що «є варіант з технічним вето, коли президент додає до цього закону свої зауваження і доповнення, повертає його у Верховну Раду і він голосується вже восени».
«Але мені здається, враховуючи велику вагу цього закону у виборчій кампанії, що цей закон буде підписаний», – зазначив експерт.
При цьому, зауважує Фесенко, «президент висловить свої зауваження і закличе або депутатів, або Кабмін сформулювати законодавчі ініціативи, які б посилювали державні гарантії розвитку української мови, як держвної».
Експерт вважає, що масових акцій протесту підписання мовного закону не викличе.
«Масових акцій протесту цей законн не викликав і на початку липня, в день голосування. Акції протесту були, достатньо гострі, достатньо поширені, але вони не були масовими», – відзначив Фесенко.
На його думку, не будуть акції масовими і у серпні, якщо закон буде підписано. «Досвід свідчить, що в першій половині серпня в нас ніколи не було масових акцій протесту», – зазначив експерт.
«Масові акції протесту, на мій погляд, в нинішніх умовах можливі лише тоді, коли зачепляються соціально-економічні інтереси людей», – додав він.
Нагадаємо, вчора спікер Володимир Литвин, всупереч даним раніше обіцянкам, підписав закон «Про основи державної мовної політики».
Бютівець Юрій Одарченко оскаржив в Окружному адміністративному суді Києва дії голови Ради Володимира Литвина й першого заступника голови парламенту Адама Мартинюка щодо процедури прийняття закону про мовну політику. При цьмоу опозиція поки не планує масових акцій проти мовного закону.
Між тим в адміністрації президента визнають, що документ був прийнятий з грубим порушенням регламенту.