"Українське суспільство, яке вже чверть століття не мало жодних війн, очевидно, перебуває у стані глибокого перманентного шоку. Для Росії, яка безперервно воює, тисяча трупів туди чи сюди – невелика різниця, а в нас люди абсолютно психологічно дезорганізовані. Одначе пора звикати до нових умов: ця війна швидко не закінчиться, в різних формах вона ще довго триватиме. Треба ставитися до неї всерйоз, перелаштовувати своє життя з урахуванням цього", – зазначив Тинченко.
"І ось тут випливає питання відповідальності за свої слова в умовах війни з боку публічних людей – політиків, журналістів, лідерів суспільної думки. Знаєте, є кілька діячів, чиї слова завжди якщо не викликають сміх, то принаймні виявляються «лажею». Ось, наприклад, Юрій Луценко, який усюди розповідав, який шикарний план узяття Донецька мають ЗСУ і якою несподіванкою він стане для терористів. На даний момент усе сталось абсолютно навпаки", – зауважив Тинченко.
"За моєю інформацією, в росіян уже навіть прикмета є: якщо Луценко, Зорян Шкіряк чи їм подібні щось говорять, значить можна бути спокійними, небезпеки немає", – додав він.
"І не варто постійно применшувати здатності ворога, мовляв, проти нас воюють самі алкоголіки та наркомани. Це брехня. Варто нарешті визнати, що зараз маємо справу фактично з регулярною армією, і ставитися до війни відповідно. Тож можновладці та публічні люди мають навчитися притримувати язика й відповідати за свої слова, як і всі решта. Бо для більшості й досі немає різниці між війною та звичним станом передвиборної брехні", – зазначив експерт.
"Не варто говорити про будь-які оперативні речі, хоч би ким ти був. Цього вже навчилися, до речі, в добровольчих батальйонах, які гірко поплатилися за невміння на перших етапах свого бойового шляху. Звичайно, конче необхідним є широкомасштабний піар усіх патріотів із Донбасу, які воюють на нашому боці чи просто активно підтримують там Україну. Та водночас потрібно завжди думати й запитувати людину: а чи не підставимо ми її поширенням інформації", – додав Тинченко.
Повний текст інтерв'ю з Ярославом Тинченком щодо інформаційної безпеки України читайте у №33 "Українського тижня".