Експерт називає кілька причин, котрі могли зумовити намір позбавити Власенка мандата.
«Думаю, це пов’язано і з самим Власенком, оскільки в нього є чимало недоброзичливців і в нинішній владі, зокрема, і роздратування його публічною діяльністю існує у багатьох працівників прокуратури. Крім цього, одним із завдань цієї справи може полягати в тому, щоб нейтралізувати Власенка не тільки як адвоката, але як комунікатора Тимошенка», – відзначив Фесенко, додавши, що Власенка хочуть «вибити з процесу і тим самим ще більше ускладнити процес комунікації Тимошенко з власною політичною силою, тому що Власенко був одним з головних, якщо не головним комунікатором».
Водночас політолог припускає, що «гра з Власенком» може мати й серйозні політичні наслідки.
«Чудово розуміють, що позбавлення Власенка мандата ще й можливий його арешт неминуче викличе серйозну парламентську кризу. Припускаю, що через блокування Верховної Ради ставка робиться на те, щоб фактично створити підстави для її розпуску. А запуск нової – в результаті дуже суперечливої гри. Це вже гра на те, щоб змінити баланс сил всередині фракції Партії регіонів, в оточенні президента і це також може зіграти й на опозиції», – зауважує експерт.
Фесенко не виключає бажання влади полякати депутатський корпус.
«Раціональні, компромісні варіанти виходу з кризи, якщо йдеться про певну нейтралізацію і спроби трошки полякати: перший – Власенка позбавляють мандату, але він залишається на свободі. Інший варіант – Власенко залишається депутатом, тобто суд відмовляє в поданні Рибаку, враховуючи, що Власенко відмовився від адвокатської ліцензії, але виникають певні обмеження для його спілкування з Тимошенко», – додав він.
Варіант з арештом Власенка повністю виключати не можна, вважає політолог.
«Але якщо це трапиться, боюсь, може значно погіршити можливість для підписання угоди з ЄС. Крім цього, це означатиме продовження і розгортання парламентської кризи, що може призвести до політичної», – зазначив Фесенко.
Експерт також зауважує, що хаотичність роботи нової Верховної Ради відображає відсутність стратегії в роботі парламенту.
«Це відображення хаосу, відсутності стратегії. Ставка робиться на такі тактичні конфлікти, але врешті-решт робить процес некерованим. Кожна зі сторін намагається задіяти свою стратегію конфлікту і це призводить до непередбачених наслідків», – підсумував він.
Як повідомлялося, голова Верховної Ради Володимир Рибак, за поданням Регламентного комітету парламенту, направив до Вищого адміністративного суду України листа про позбавлення народного депутата від "Батьківщини" та захисника Юлії Тимошенко Сергія Власенка депутатського мандата у зв’язку з його незаконним суміщенням депутатської та адвокатської діяльності.
4 березня опозиція заблокувала засідання погоджувальної ради, вимагаючи від спікера парламенту Володимира Рибака відкликати звернення до ВАСУ про позбавлення депутатського мандата Власенка. Однак спікер відмовився це зробити.
5 березня опозиція заблокувала трибуну та президію ВР, протестуючи проти позбавлення депутатських повноважень Власенка.
Водночас, як повідомлялося, народний депутата від опозиції Микола Княжицький вимагає від спікера Володимира Рибака і голови Регламентного комітету Володимира Макеєнка терміново подати до суду про позбавлення повноважень 11 депутатів з фракціі Партії регіонів за підприємницьку діяльність.