Експерт: Головні виклики “Майдану” – його перетворення у маргінальну говорильню чи бюрократичну структуру

24 Грудня 2013, 15:52

Жданов відзначив, що конкретний план дій нового руху ще має обговорюватись.

«Головні виклики тут – це, з одного боку, перетворення руху на таку собі говорильню та його маргіналізація, а з іншого – бюрократизація, перетворення його на ще одну партійну структуру. Я гадаю, ми все-таки пройдемо між цими небезпеками. Як відомо, політика – це мистецтво можливого», – сказав Жданов.

На його думку, протести в Україні не вгамуються, поки влада не виконає хоч би мінімальні вимоги протестувальників.

«Це – покарання винних у побитті студентів, звільнення від кримінальної відповідальності учасників акцій протесту, відставка уряду. Хоча задоволення цих вимог не означає припинення Майдану. Ситуація в країні має знайти політичний розв’язок, а ним можуть бути вибори. Водночас українці сьогодні виступають не лише за зміни персоналій, але за зміну системи влади, тож передбачити тривалість протестів у цілому справді складно», – зазначив він.

Як відомо, 22 грудня на Майдані в Києві лідери опозиції оголосили  про створення громадської позапартійної організації "Народне об'єднання "Майдан". Згодом було вирішено перейменувати організацію у Всеукраїнське об'єднання "Майдан".

Громадський діяч та журналіст Вікторія Сюмар, яка також увійшла до ради Народного об’єднання «Майдан», вважає одним з найбільших викликів НОМу в 2014 році репресії активістів. Ще один член ради об'єднання – голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко вважає, що одним із завдань "Майдану" має бути підготовка суспільства до самоврядування. Професор політології НаУКМА Олексій Гарань вважає, що для успішності НОМу принциповим є не наявність лідерів, а активність громадян. Активіст Ігор Луценко вважає, що Раді "Майдану" потрібно не допустити кулуарщини й непрозорих перемовин, чим грішать політики