Він зауважив, що голодування – це традиційна форма протесту, яка зазвичай використовується у крайньому випадку, коли немає інших методів боротьби. Водночас голодування використовують для привернення певної уваги до ситуації, конкретної особи, до її стану.
«Думаю, у Луценка, можливо, і не було іншого виходу, як застосувати таку форму протидії. В інформаційному сенсі це дало свої результати. Він привернув увагу до своєї ситуації і справи», – сказав Фесенко.
Він підкреслив, що багато людей звернули увагу на справу Луценка.
«Думаю, йому вдалося створити новий емоційний фон по відношенню до себе, тобто виникло співчуття багатьох людей до Луценка. Якщо раніше досить нейтрально, іноді, байдуже ставилися до цієї справи, то зараз більше людей, які співчувають Луценку», – сказав політолог.
Водночас він зазначив, що юридичного результату голодування не принесло.
«Проте у такому політично-юридичному сенсі результату немає – він залишається за гратами. Хоча були сподівання, що його можуть випустити під підписку про невиїзд, звільнити, але цього не сталося. Це, думаю, ознака того, що влада у справі Луценка намагається йди до кінця», – підсумував Фесенко.
Нагадаємо, 23 травня Печерський райсуд Києва призначив до розгляду по суті справу за обвинуваченням Юрія Луценка на 27 травня і залишив екс-міністру міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Того ж дня, у Державній пенітенціарній службі України поінформували, що після засідання суду Луценка доставили до Київського слідчого ізолятору. Пізніше його дружина заявила, що Луценко дуже погано почувається і, навіть, втратив свідомість.
Екс-міністр Луценко перебуває у СІЗО з кінця грудня 2010 року. Йому пред’явлена низка звинувачень. Зокрема, Луценка звинувачують у незаконному нарахуванні пенсії його водієві, у незаконній організації стеження в рамках розслідування кримінальної справи про отруєння кандидата в президента Віктора Ющенка у 2004 році, а також у порушенні положень постанови Кабінету Міністрів про обмеження видатків у держструктурах у зв'язку з фінансовою кризою, коли МВС організовувало в 2008 і 2009 роках святкування Дня міліції в палаці «Україна» у Києві.