Експерт: футбольний клуб, спонсором якого є олігарх, ризикує втратити свою ідентичність

10 Квітня 2012, 11:10

«Футбол – це спосіб пацифікації. Він виходить за межі національностей, він глобалізується. Наразі немає жодної країни, яка б не хворіла футболом. І коли грає національна команда – на задній план відходять політичні, соціальні, релігійні відмінності. Оскільки збірна тримає прапор країни. І, як на мене, футбольні збірні можна було б прирівняти до національних символів», – зазначив Боніфас.

В той же час, за словами геополітолога, не варто розцінювати футбол як панацею від усіх проблем: «футбол не в змозі знищити безробіття чи інші соціальні проблеми. Однак він може допомогти в цьому». Також Боніфас наголосив зазначив, що футбол час від часу звинувачують у расизмі. Однак, за словами експерта, агресія на трибунах, радше, є проявом загальної картини в суспільстві, ніж у самому спорті.

Також, Боніфас наголосив на тому, що нині існує ціла низка проблем, що можуть загрожувати футболу. Зокрема, експерт звернув увагу на комерціалізацію цього виду спорту: «Існує загроза фінансування футбольних клубів олігархами. У такому випадку команда може втратити свою ідентичність, що призведе до втрати вболівальників. Крім того, варто бути уважними, оскільки гроші можуть вирішувати долі матчів.  За таким сценарієм, врешті, футбол вб’є сам себе», – сказав експерт.

Читайте також: Футбол дав донецьким компаніям фантастичну можливість для "пиляння" бюджету

Паскаль Боніфас – французький геополітолог, Кавалер Ордена «За заслуги» та Ордена Почесного Легіону. Очолює Інститут міжнародних відносин та стратегічних досліджень (IRIS), є автором та редактором близько сорока книг, у яких йдеться про міжнародні відносини, ядерну зброю та роззброєння, співвідношення сил між державами. Геополітика спорту, зокрема футболу, є спеціальною темою Боніфаса. Окрім того, він є членом адміністративної ради Фундації футболу Франції.

Позначки: