"Подібна ситуація характерна не лише для донецького університету. Ситуація з фінансуванням державних освітніх закладів, особливо за комунальні видатки, складна ще з літа. За нашою інформацією, навіть професійно технічні училища України, зокрема у Києві та області, які фінансуються з держбюджету, проводили першовересневу лінійку, у той час, коли у закладах не було ні світла, ні гарячої води. А в багатьох вишах, аби відновити теплопостачання, вимушені були розрахуватися тими коштами, які отримали за навчання студентів, тому що коштів з державного бюджету на це не було", – заявив Лікарчук.
За словами Лікарчука, ситуація із погашення заборгованості за комунальні послуги періодично виникає, але в останні роки його оперативно вирішували.
"Попри це є проблема з виплатою заробітної плати працівникам освіти. Зокрема, у столиці вона сягає від двох до трьох тижнів. У деяких районах областей України вона сягає місяця-півтора. Це загальна фінансова ситуація в державі. Ми про це знаємо і про це вже кажуть правду і урядовці", – заявив Лікарчук.
Він також зазначає, що серйозна заборгованість із виплати зарплат працівникам освіти була в середині 90-их років.
"Після того ситуація була більш-менш керована. Однак, якщо не будуть вжиті кардинальні заходи, не хочу бути злим пророком, але ми можемо повернутися до багатомісячної заборгованості із виплати зарплат", – вважає Лікарчук.
Як повідомлялося раніше, у Донецького національного технічного університету не вистачає коштів на оплату комунальних послуг, через що подальше існування навчального закладу перебуває під загрозою.