Експерт: довіра іноземних інвесторів залежатиме від політичної ситуації в Україні

11 Жовтня 2012, 11:54

«Протягом кількох місяців після виборів Україні потрібно відповісти на основні питання. По-перше, як досягти балансу інтересів між Росією і Україною в енергопостачанні? Для бюджету України це є центральним питанням. Ціна у більш ніж €400 за 1 тис кубічних метрів газу з Росії не відповідає можливостям бюджету України. Друге питання – як вийти з глухого кута щодо угоди про вільну торгівлю, від якої Україна повинна отримати велику користь у довгостроковій перспективі? З нашої точки зору, третій аспект: як економіка Німеччини може взяти ще більш активну участь у проектах модернізації в країні?», – зазначив Лінднер.

Представник німецьких підприємців та інвесторів також зазначив, що чіткої й безпосередньої реакції німецьких інвесторів на політичну ситуацію в Україні поки що немає, але через неї все ж «страждає довіра німецьких та європейських компаній на українському ринку, а якщо рішення швидко не знайдуть, не виключені довгострокові наслідки».

Експерт прокоментував сприйняття інвесторами ухваленого Верховною Радою закону, який дозволяє іноземним громадянам та підприємствам з іноземним капіталом купувати землю несільськогосподарського призначення.

«Одного лише закону недостатньо. Нам потрібно більше гарантій для іноземних виробників та інвесторів. Йдеться також про послідовну боротьбу проти корупції. Хоча минулого року в Україні прийняли закон про боротьбу з корупцією, який ми на регулярних зустрічах обговорювали з президентом Януковичем, але на практиці, ще нічого не зроблено. Тобто не має відповідної стійкості. Крім того, нинішнє податкове законодавство також потребує змін. Досі не вистачає такого ж ставлення до біо-енергії як і до традиційних нафти і газу. Захищають лише виробників викопного палива. Ключовим моментом, однак, є найшвидша ратифікація Угоди про асоціацію з ЄС, що залежатиме від внутрішньополітичної обстановки в країні», – підкреслив Лінднер.