«Як тільки Генпрокуратура втягнула Януковича в політичний конфлікт з Тимошенко, вона стала головним інструментом в переслідуванні економічних і політичних противників нинішнього режиму, перетворилася в найбільш потужний політичний інститут засобів тиску, навіть сильніших, ніж Адміністрація президента і, тим більше, Кабмін. Генпрокуратура перетворилась сьогодні в центр із дискредитації політиків і бізнесменів, координаційний центр, який став найбоєздатнішим елементом адміністративної вертикалі. І ті, хто думає, що вони використовують Генпрокуратуру як інструмент реалізації певних завдань, насправді самі є засобами реалізації її рішень», – заявив він.
Водночас політолог зауважує, що «той факт, що Генпрокуратура активно використовується для дискредитації опозиції, активно піариться як всередині країни, так і за кордоном, свідчить про те, що головні діючі обличчя Генпрокуратури давно вийшли за межі своїх обов’язків».
«Жодна Генпрокуратура за 20 років Незалежності України не користувалася такою потужною владою і впливом, як прокуратура на чолі з Пшонкою. Щоб генпрокурор чи його заступник грали самостійні політичні ролі і спокійно піарились у ЗМІ Заходу і всередині країни, такого ще не було», – відзначив експерт.
Поїздки заступника генпрокурора Рената Кузьміна за кордон для зустрічі із засобами масової інформації щодо справи Тимошенко і Луценка Небоженко вважає наслідком впливу на відомство так званої «донецької правової свідомості».
«Справа в тому, що Генпрокуратура все таки перебуває під сильним впливом так званої донецької правової свідомості. У відомстві чимало донецьких. А завдання «донецької публіки», яка захопила владу, певним чином очиститись перед Заходом і населенням України. Хоча спосіб очистки, на жаль, обрали старий – бандитський, тобто потрібно зробити інших набагато небезпечнішими і кримінальнішими в очах України і Заходу, а на цьому фоні 20-річчя беззаконня в Донецьку буде виглядати невинними забавами», – пояснив експерт.
«Справа не просто в знищенні Тимошенко і лідерів опозиції, а в спробі створити образ негативних героїв, кримінальних авторитетів, чия діяльність виглядає значно гірше, ніж те, що творилося в Донецьку протягом 20 років», – відзначив Небоженко.
За його словами, Захід сприймає подібну поведінку представників Генпрокуратури виключно, як ознаку авторитаризму в Україні. «Однак, зверніть увагу, Захід не реагує на заяви Генпрокуратури, розуміючи прекрасно, що це не діяльність правоохоронців і не захисна реакція української держави, а використання державних органів вищого рівня в політичній боротьбі і в знищенні суперників. Вони все це пройшли, правда у XVIII столітті», – зазначив Небоженко.
Нагадаємо, "Українська правда" писала, що Партія регіонів найняла та сплачувала послуги PR-компанії для промоушена першого заступника Генерального прокурора України Рената Кузьміна у британських ЗМІ. Зокрема, це здійснювалося через британське відділення компанії Burson-Marsteller UK у Лондоні, що надсилала відповідні листи з пропозицією взяти інтерв'ю у Рената Кузьміна щодо кримінальних справ проти Юлії Тимошенко та Юрія Луценка на адресу редакцій декількох ЗМІ. Співробітництво з Партією регіонів підтвердив керівних східноєвропейського відділення Burson-Marsteller у Брюсселі у своєму листі.
У Генпрокуратурі цю інформацію спростовували.