Експерт: до нових Майданів не готові ні опозиція, ні суспільство

Акценти
6 Листопада 2012, 17:59

«Якщо аналізувати ситуацію і з реакцією опозиції після виборів, і з мітингом біля ЦВК, можна зробити висновок, що у опозиціонерів не було плану «Б». Тобто, готовності спільно, злагоджено діяти. Не було чіткого сценарію – як діяти: і в округах, і в Києві. Очевидно, що заклик провести акцію протесту біля ЦВК був проявом емоцій, але організаційно, сценарно, стратегічно опозиція не була до цього готовою. Ми бачимо заклики опозиції на дуже радикальні дії, але на питання «Що далі?» відповіді у них немає. Тобто, пропонується «колективне харакірі» без будь-яких подальших дій. Складається враження, що опозиція виявилася неготовою діяти навіть за кризовим сценарієм», – вважає політолог.

Також експерт наголошує на необхідності врахування і суспільних настроїв.

«Люди не готові зараз виходити на вулицю. Вони на виборах продемонстрували, що готові делегувати право на радикальні дії, зокрема, в парламенті, деяким політичним силам. Але самі йти на радикальні дії не готові. І тому зараз треба шукати більш реалістичну стратегію», – відзначив він.

Фесенко припускає, що масово вивести людей на акції протесту могла би «Свобода».

«Ми ж бачили, скільки людей вони вивели на Покрову. Хтось каже, 6 тисяч, хтось каже, 20 чи 30 тисяч. Але тут теж парадоксальна ситуація. Ми побачили, що «Свобода» зараз теж не хоче радикальних сценаріїв», – зазначає він.

Політолог звертає увагу на те, що «Свобода», яку багато хто вважає найбільш радикальною опозиційною силою, зараз демонструє не радикалізм, а відчутну поміркованість. На думку експерта, «це відчувається по заявах окремих представників «Свободи».

Фесенко пояснює це тим, що ВО «Свобода» довго чекала, коли можна буде потрапити в парламент. Тому зараз, коли виникає альтернатива: або парламент, або новий майдан, вона вибирає парламент.

«Плюс – трішечки партійного егоїзму: мовляв, ми своїх відстояли на деяких мажоритарних округах, (на 223-му окрузі Левченка-Пилипишина – перевибори, це теж більш-менш прийнятний варіант) – і це достатньо для «Свободи»», –  додає експерт.

«Тому що в цьому випадку це їм і вигідно, і, думаю, навіть психологічно для них комфортно», – вважає він.

Нагадаємо, що біля ЦВК уже другий день триває акція протесту проти фальсифікацій. 

94