«Мегаподії, такі як Євробачення і чемпіонат з футболу, є сучасною формою гладіаторських боїв, за допомогою яких диктатори намагаються тримати людей у спокої. Втім Київ і Баку показують, що ці розрахунки більше не працюють», – пише видання.
"Ільхам Алієв повинен бути Юлії Тимошенко в кінці-кінців трохи вдячний. За те, що лідер опозиції України на деякий час зняла громадський тиск з президента Азербайджану. На перший погляд два політика мають мало спільного, а Баку та Київ розділяє 2 тис км. Тим не менш у ці дні обидві країни привернули увагу міжнародного співтовариства. Обидві країни хочуть представити себе в якості відкритих сучасних держав. Але ці зусилля зараз під загрозою через Юлію Тимошенко та Ільхама Алієва. Обговорення цих питань шкодить іміджу обох країн. Ще однією спільною рисою є проведення великих заходів. У Баку пройде фінал пісенного конкурсу Євробачення, а в Україні найближчим часом почнеться чемпіонат Європи з футболу. Крім того, обидві країни лежать для більшості на Заході «на краю Європи» і сприймаються переважно як білі плями», – йдеться в статті.
Видання задається питанням, які наслідки та вигоди для країн може мати проведення цих подій.
«Як свідчить нещодавно опубліковане дослідження Гамбурзького інституту міжнародної економіки та BerenbergBank, очікування щодо економічного ефекту таких подій є як правило завищеними. Вигоду отримають окремі компанії. Тим не менш, країни, що розвиваються, до яких належить Україна та Азербайджан, можуть отримати вигоду через здійснення інфраструктурних проектів, таких як будівництво доріг та залізничних шляхів.
Відповідно до дослідження, важливішим, ніж прямі економічні наслідки є в будь-якому разі рекламний ефект. Для України та Азербайджану сподівання на позитивний ефект зараз мають більше шансів стати негативним фактом. Те, що обидві країни в останні місяці привернули увагу громадськості – підірвало їх імідж навіть перед початком Євро-2012 та Євробачення. Київ і Баку значно недооцінюють те, що з бажаною увагою, вони відкрили шлях для небажаної критики», – пише Das Handelsblatt.
«Негативних новин з України в міжнародних ЗМІ вистачало і без Тимошенко. Йшлося про недостатню інфраструктуру, безпритульних собак, яких вбивали перед Євро-2012, про мафіозні структури в готельному бізнесі. «Для України Євро вже буде успіхом, якщо воно не потрапить на негативні шпальти газет», – зазначив виданню спостерігач за подіями в Україні.