Експерт: девальвація гривні може скласти більше 30%

5 Вересня 2012, 21:37

"Була стратегічна помилка. Політичні, поточні стратегічні завдання виборчої кампанії поставили вище завдань економічного розвитку країни. І затисли кредитування. Зменшили грошову масу. Штучно втримували курс. І сьогодні ми пожинаємо плоди цього. Можна очікувати 30% девальвації. Але коли це відбудеться, і чи буде це 30, або, може, більше… Це буде залежати й від внутрішніх, і від зовнішніх факторів", – сказав він.

Також Сугоняко додав, що причиною зниження курсу гривні останнім часом може бути те, що в Україну стало надходити менше інвалюти, або, якщо вона надходить, власники не хочуть її продавати, очікуючи девальвації.

Крім того, експерт спрогнозував ситуацію з поточним рахунком платіжного балансу в 2012 році.

"Платіжний баланс, за який, за великим рахунком, відповідає уряд. 2009-2011 роки йшли нога в ногу тією ж дорогою накопичення проблем у платіжному балансі, як йшли в 2005-2007 роках. І зараз ми виходимо на дуже сумні й неприємні цифри щодо поточного рахунку платіжного балансу. В 1,7 разів він збільшився за 7 місяців і досяг 10,7 млрд (доларів). Якщо буде зберігатися той темп нарощування від'ємного сальдо з цього рахунку, то ми закінчимо цей рік, маючи 18 млрд (доларів) від'ємного сальдо поточного рахунку платіжного балансу", – сказав президент Асоціації

Він також нагадав, що на кінець 2008 року цей показник був на рівні 14 млрд доларів.

Нагадаємо, 4 вересня, на українському міжбанківському ринку зупинилися торги через відсутність валюти. Водночас, котирування по гривні продовжили падати. В результаті національна валюта обвалилася до рівня 2009 року. При закритті міжбанку долар коштував 8,1800-8,2000 грн. На початку торгів за нього давали 8,1370-8,1430 грн.

Директор генерального департаменту грошово-кредитної політики НБУ Олена Щербакова заявила, що ослаблення курсу гривні було викликане розширенням гривневої ліквідності.

На ранок 5 вересня НБУ через Ощадбанк вийшов на ринок з валютною інтервенцією.