«Те, що в цьому році і принаймні в першому півріччі наступного року ми будемо відчувати сильний девальваційний тиск, – це зрозуміло. І також зрозуміло, що девальвації не уникнути», – заявив експерт.
«Втім, я не бачу тут сценарію обвалу гривні», – підкреслив Юрчишин.
Експерт звертає увагу на поступове «відпускання» курсу Нацбанком. Зокрема, у вересні на міжбанківському, готівковому ринках – по 2-3 копійки.
За словами Юрчишина, зараз цей процес трохи прискорюється і відбувається певний сплеск. «Зараз НБУ швидше за все застосовує деякі адміністративні заходи і, мені здається, що до кінця року ми не вийдемо за рівень 8.40 – 8.50 гривень за долар. Це міжбанківський і готівковий (курс – Ред.)», – пояснює він.
«Це той рівень, який дозволить випустити цей девальваційний тиск. А з іншого боку – для нас цей курс не є шоковий», – зазначив Юрчишин.
Експерт наголошує, що в Україні наразі «ситуація вкрай несприятлива для стабільності курсу і для збереження валютних резервів». Це – вкрай низька економічна динаміка, високе негативне зовнішнє торгівельне сальдо, значні зовнішні борги, а також зростання попиту населення до іноземної валюти.
При цьому Юрчишин наголосив, що «єдине питання – це наскільки Центральний банк спроможний банк спроможний буде провести плавну, помірну девальвацію, не допустивши при цьому зриву, обвалу», – зазначив Юрчишин.
«До цього примикає питання про валютні резерви: який рівень резервів Центральний банк країни буде вважати, умовно кажучи, безпечним. І, відповідно, яку частину зможе використати на підтримку курсу, на валютні інтервенції», – додав він.
Нагадаємо, 13 листопада на українському міжбанківському ринку ціни на американську валюту знову зросли до 8,28/8,33 грн/дол.