Він переконаний, що через парламентську кампанію проведення будь-яких реформ в країні загальмувалося на досить великий період часу.
«Що протягом виборів сталося найгіршого, так це те, що втрачено час для реформ, втрачено серйозний ресурс, і людський, і фінансовий. Бо, фактично півроку для реформування країни було втрачено. Так наприклад, тільки в напрямку євроінтеграції в Україні навіть перестали діяти внутрішні інституційні механізми. Всі чекали на вибори», – наголосив експерт.
Але зараз, на переконання Чалого, необхідно активізовуватися і поновити роботу, адже вже всі поставили перед собою нову мету – президентські вибори.
«Є позитивна новина – вибори, врешті-решт, начебто завершилися. Тому, поки опозиція визначається, чи входити їй в Раду, чи ні, поки вона виробляє свої ключові месиджі наступного періоду вже президентської кампанії, нам треба робити щось уже сьогодні», – підкреслив Чалий.
За його словами, найбільша загроза – це реальна можливість втрати ще три роки до президентських виборів.
«У нас був орієнтир – вибори, а зараз такого орієнтиру немає і всі вже поступово думками виставляють нову дату – президентські вибори. А треба ж ці роки щось робити», – зауважив експерт.
Як повідомлялось професор політології Ратгерського університету Олександр Мотиль вважає, що Захід втрачає інтерес до України через підміну реформ загальними деклараціями.
«Україна мала б значення для світу в цілому та Заходу зокрема, якби вона жила відповідно до свого економічного та політичного потенціалу. Потужна українська економіка могла б привернути увагу. Також привернути увагу могла б здорова демократія та чітка прозахідна зовнішня політика. Але коли крадіжки замінюють економічні реформи, політичні репресії замінюють демократію, а зовнішньополітична тупість замінює зовнішньополітичну проникливість, не дивно, що жодній серйозній західній країні немає діла до України», – вважає Мотиль.
Читайте також: П’ять причин безуспішності «реформ» Януковича»