Експерт: Більшість прихильників Партії регіонів Донбасу проігнорують вибори

3 Грудня 2011, 19:05

За його словами, збільшення акції протесту на Донбасі значно не вплине на рейтинг провладної партії.

«Головний чинник впливу на рейтинг (Партії регіонів – Ред.) – не стільки зіткнення чи конфліктні ситуації, скільки соціально-економічні проблеми. Тобто на зниження рейтингу Партії регіонів впливає не сам по собі конфлікт або трагічний інцидент у Донецьку (подібні випадки там траплялися й раніше), а позбавлення людей соціальних пільг на фоні зростання цін. Саме це призводить до розчарування в тій партії, за яку вони раніше голосували. Зокрема, вже сталися дві найбільші хвилі падіння рейтингу Партії регіонів. Перша – в серпні минулого року, друга – на початку цього року. Обидві – пов’язані з підвищенням комунальних тарифів. І нове підвищення тарифів неминуче призведе до такого ж сценарію», – повідомив Фесенко.

Водночас політолог переконаний, що натомість рейтинг опозиції на Донбасі майже не підвищиться.

«Певною мірою може… Однак впродовж останнього року бачимо достатньо парадоксальну ситуацію (це помітно в цілому по країні, а особливо на Сході) – падіння рейтингу Партії регіонів не призводить до зростання рейтингу опозиції. За даними соціології, зараз на Донбасі найбільше в країні людей, які виступають проти всіх, – кожен четвертий мешканець Донеччини. Кожен п’ятий – коливається у своїх політичних уподобаннях. Абсолютна більшість цих людей – колишні прихильники Партії регіонів. Вони не перейшли на бік опозиції, тому що для них "помаранчеві" чи "постпомаранчеві" – це чужі, ворожа сила. А комуністи – це стара політична сила, яка викликає сумніви в своїй політичній спроможності. Інших політичних конкурентів Партії регіонів на Донбасі нема. І тому виникає так званий політичний вакуум», – стверджує Фесенко.

За прогнозами політолога, як наслідок, значна частина прихильників Партії регіонів може не прийти на вибори.

«Значна частина виборців на Донбасі і на Сході опинилися в складній ситуації – розчарувалися в тій партії, за яку голосували, але не знайшли тих, за кого готові віддати свій голос. І тут можуть бути дуже неоднозначні наслідки. Найвірогідніше, більшість цих людей просто не прийде голосувати. Тобто це розчарування може призвести до зменшення активності виборців Донбасу і взагалі Сходу та Півдня України», – заявив експерт.

Нагадаємо, у неділю, 27 листопада, ввечері у Донецьку невідомі в супроводі міліції, насильно згорнули штабну палатку протестуючих інвалідів-чорнобильців, залишивши голодуючих просто на вулиці. Під час інциденту одному із учасників акції протесту – шахтарю-інваліду Геннадію Конопльову стало погано. Він помер в кареті "швидкої".  

А сьогодні, 29 листопада, чорнобильці, афганці, діти війни, підприємці, представники громадських організацій і опозиції влаштували під стінами Кабміну масовий мітинг. Крім цього, акції протесту відбулися в Луганську, Донецьку та Львові.