На запитання, чи впорається Україна з економічними проблемами без кредиту МВФ, Юрчишин відповів:
«Звичайно, куди ж ми дінемося… Я би не говорив про катастрофу. На початку цього року прогнозували сумнівні перспективи, зокрема, що не вдасться розмістити єврооблігації на європейських ринках. Пропри це у липні Україна розмістила їх на $2 млрд., у вересні – ще на $600 млн. І це принесло прибуток. Така ж ситуація й зараз, коли йдеться про розбалансований платіжний баланс і великі борги. Але так чи інакше ці питання мусять вирішуватись».
«Краху, подібного 2008-2009 років, не станеться, але будуть значні негаразди і це відкине Україну на кілька років назад. Цей сценарій пов’язується з відсутність ресурсів МВФ», – додав експерт.
Юрчишин зауважує, що ключовим питання у виділенні кредиту МВФ для України є перспективи залучення іноземних інвесторів.
«Їх (коштів МВФ – Ред.) наявність – це позитивний сигнал для інших інвесторів, які готові вкладати кошти в країни, що розвиваються, в тому числі Україну», – зазначив він.
Щодо нацвалюти, то експерт вважає, що незначна девальвація гривні піде українській економіці на користь.
«Слабка девальвація гривні, яка спостерігається з травня, на рівні 2-4 копійок на місяць у будь-якому випадку: буде кредит чи ні, не завадить, в тому числі для підтримки експортерів і збереження заощаджень насамперед валютних. Принаймні на найближчі півроку, поки не виясниться ситуація з МВФ та й економічним становищем, зокрема, у світі. Звісно, без кредиту МВФ утримати гривню буде надто складно», – додав Юрчишин.