«За відсутність реформ і вразливу позицію у міжнародній політиці звання антигероя року заслужив наш президент. За відсутність якісних змін в економіці компанію йому складає і прем’єр Азаров. Сюди ж я би відніс і першого заступника генпрокурора Рената Кузьміна – за політичне фантазерство і нерозуміння елементарних принципів спілкування із чиновниками різних країн. Пальму першості за системний розкол суспільства я вручив би Колесніченкові. Також особливих «похвал» заслужили і Табалови, які брутально порушили обіцянки, дані українцям перед виборами», – стверджує політолог.
Натомість героями 2012 року експерт вважає киян, які своїм політичним вибором показали, що їх уже не купиш за «гречку».
На його думку, відзначити також варто укарїнських переможців Олімпіади у Лондоні, які отримали перемогу попри проблеми розвитку спорту в країні.
«Визначальними подіями року в нашій країні я би назвав проведення Євро-2012 і парламентські вибори. Важливими були рішення Європейського суду з прав людини щодо українських опозиціонерів. Показовим стало погіршення відносин між Україною і Заходом. На мою думку, можна навіть говорити про початок міжнародної ізоляції нашої держави. Про це, зрештою, свідчить проведення саміту Україна-ЄС аж у лютому 2013 року, який цьогоріч таки не відбувся», – зазначив Таран.