Експерт: Адміністративними заходами влада довіру до гривні не відновить

24 Січня 2013, 20:26

«Населення не довіряє гривні. Якщо у 1996 році покласти 100 гривень на депозит і протримати до кінця 2012 року, то можна було отримати 850 гривень. Якщо покласти на депозит цю суму в доларах, то ми б отримали 1400 гривень. Ви бачите, що різниця у відсоткових ставках не закладає ризиків девальвації. І оскільки люди не мають часу на прогнозування, то просто купують долар і таким чином тримають свої заощадження», – каже Шавалюк.

«У результаті доларизація економіки дуже висока. Половина депозитів у валюті. Витік готівкової валюти з банківської системи дуже великий і лише частина цієї валюти повертається назад в банки. Все решта іде на тіньовий імпорт або експорт капіталу – вивозиться в кейсах за кордон», – зазначив він.

«Зрозуміло, що за такої ситуації люди, які мають гроші, не довіряють гривні. Вони таким чином убезпечують свої заощадження», – каже економіст.

За його словами, «цілеспрямована робота повинна проводитися постійно».

«Адміністративними заходами ніхто довіри до гривні не відновить. Відповідно ті заощадження, які робляться у валюті, на економіку не працюватимуть», – наголосив він.