«Ніякого автоматичного розпуску парламенту не може бути. Є норма Конституції про 30 днів. Але жодного разу з 1996 року ця норма не була задіяна, хоча блокування у нас були. Розпуск Верховної Ради – це не обов’язок, а право президента», – пояснив він.
За його словами, якщо така ситуація триватиме 30 днів, а президент не розпустить парламент, треба буде звертися до Конституційного суду і чекати його рішення.
Фесенко також наголосив на ще одній проблемі – фінансування дострокових виборів.
«Рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради має ухвалити президент, але мають бути і певні політичні рішення й у самому парламенті», – наголосив він.
Проте, на його думку, все ж таки абсолютна більшість теперішніх парламентарів не зацікавлена у дострокових виборах.
«Головна група, яка не зацікавлена – це депутати-мажоритарники. Вони витратили багато грошей, ніяких гарантій, що вони знову переможуть, немає. Витрачати додаткові гроші, швидше за все, вони не готові. Тому, думаю, саме мажоритарники будуть робити все можливе, щоби не допустити такого сценарію», – заявив Фесенко.
Він також зазначив, що і президент «не дуже зацікавлений у перевиборах». «Новий парламент може бути не кращим для нього, ніж теперішній», – пояснив експерт.
За його словами, для опозиції також буде болісним питання про фінансування виборчої кампанії. «Сподіватися, що за мінімальних грошей вони отримають вищий результат, думаю, не варто», – заявив він.
«Тому, усі заяви про готовність до перевиборів – це, певною мірою, блеф. Це лише спосіб тиску на провладну більшість», – підкреслив Фесенко.
Нагадаємо, що 5 лютого депутати від опозиції заблокували трибуну і президію парламенту.
Фракції «Свобода» та УДАР виступають за розпуск парламенту і призначення дострокових виборів у разі невідкриття Верховною Радою сесії протягом 30 днів.
У свою чергу, в Партії регіонів відкидають можливість розпуску Верховної Ради.