Ексголова селища Нью-Йорк(нещодавно смт Новгородському повернули його історичну назву Нью-Йорк, з цим жителів привітало Посольство США в Україні) Микола Ленко у коментарі Тижню пояснив, що відстійники, які розташовані в безпосередній близькості від селища на сьогодні обстеженні і там немає жодних руйнувань. “Ми не один раз проводили навчальні аварійні тренування. Однак, якщо туди,в дамбу, попадає якийсь вибухонебезпечний предмет, то всі ці забруднені води, сірчана кислота, етаноли, нафталінові залишки попадають в басейн річки Кривий Торець, бо шламонакопичувач розташований вище по рельєфу”.
Відходи мають руйнівний характер і вбивають світловод у воді, що призводить до повного руйнування екосистеми. Ця ситуація може погано вплинути також на басейн Азовського моря в районі Таганрогу в РФ, каже ексголова.
Завод працює і ці відходи постійно накопичуються. Там прокладений шламопровід і по ньому до накопичувача подається забруднена речовина. За словами Ленка, переливні трубопроводи траспортують відходи в інші три відстійники, які є дуже небезпечними.
Читайте також: Огляд InformNapalm: прогнозоване загострення на Донбасі
“Проблема ще й в тому, що це сіра зона і без отримання дозволу і режиму тиші від обидвох сторін, завод не може ефективно проводити аналіз стану дамби. Там можуть бути і внутрішні пошкодження, тому треба постійно проводити моніторинг, однак отримати дозвіл для нього складно”, – пояснює Микола Ленко.
За його словами, обстріли відбулись за 200-300 метрів від центру селища, постраждали 4 житлові будинки на вулиці Квітковій, наразі там працюють спеціалісти і вираховують, яка ситуація з пошкодженням і скільки коштів потребуватиме відновлення.
“Найближче до Нью-Йорку обстріли проводили ще 2016 року в районі залізничної станції, а останній раз обстрілювали 2018 року. Артилерія такого калібру є нетиповою для лінії зіткнення біля нашого селища”, – коментує ексголова.