На місці сприйняли новину позитивно, адже цим питанням місцеві активісти займались ще з 2016 року. Колишній голова каже, що перейменування було мрією мешканців ще з початку 2000-х. На громадських слуханнях та сесіях селищної ради пропозицію підтримала більшість мешканців.
“Деякі представники політичних сил та проросійсько налаштовані люди були проти перейменування. Сьогодні всі ці дебати вже завершені. Я радий, що відновлена історична справедливість. Це буде новим поштовхом і в розвитку історико-культурної спадщини нашого селища, і, можливо, туризму, буде новий бренд місцевості, перейменування підприємств. Відтепер планується велика робота нашої громади”, – зазначив у коментарі Тижню колишній голова селищної ради Нью-Йорка Микола Ленко.
Стосовно несхвалення перейменування ніяких аргументованих відповідей у раді не було. “Просто не подобається або що це в угоду американцям – люди просто не знають нашої історії. Приїхали сюди у 60-х, 70-х роках на якісь підприємства і не мають відношення до нашого селища, але при цьому активно намагалися протидіяти цій ситуації. Це теж показник ставлення до історичної пам’яті і селища, і України загалом”, – коментує Микола Ленко.
1951 року радянська влада перейменувала селище на Новгородське. До цього назва Нью-Йорк майже 100 років була офіційною – так селище назвали німці-меноніти, які створили його потужний економічний потенціал, розповідає ексголова Нью-Йорка.