«Зараз Україна офіційно претендує тільки на $15 млн із $280 млн», – зазначив він.
За його даними, гроші були знайдені й арештовані в результаті зусиль українських слідчих і американських прокурорів.
«Спочатку нами на рахунках в Антигуа, у Литві, Швейцарії, Ліхтенштейні, а потім ще раз арештовані американською прокуратурою», – повідомив Обіход.
В 2005 році, з його слів, американське правосуддя звернулося у федеральний суд округу Колумбія з позовом про конфіскацію цих коштів, але судовий процес ще не завершено.
При цьому, зі слів екс-заступника генпрокурора, американськими законами передбачено, що у разі позитивного рішення можлива передача грошей країні, з якої вони надійшли.
Але коли в 2005 році американці звернулися офіційно до української влади із пропозицією викласти претензії й подати заяву, влада, як зазначає Обіход, цього не зробила.
«Прем'єр-міністром була Юлія Тимошенко. Вона фігурувала в американських матеріалах і фігурує по сьогодні як спільник Павла Лазаренка. Звичайно, на гроші закрили очі», – заявив Обіход.
Обіход обіймав посаду заступника генерального прокурора із серпня 1995 по липень 2002 року, курирував кримінальну справу проти Лазаренка.
Як повідомлялося, 25 серпня 2006 року окружний суд Сан-Франциско засудив Лазаренка до 108 місяців ув'язнення й штрафу в $10 млн за відмивання грошей і продаж за кордон майна, отриманого незаконним шляхом при веденні справ на посаді прем'єр-міністра України.
Екс-прем'єр обвинувачувався у відмиванні $114 млн через американські банки.
Його вихід з американської в'язниці очікується 1 листопада 2012 року.