«Одні з них (недоліків Конституції. – Ред.) можна подолати через системне тлумачення положень Конституції Конституційним Судом (за умови, звичайно, його політичної незаангажованості), інші − усунути через внесення відповідних змін до Конституції. Однак не варто сподіватися, що після цього ситуація в країні суттєво поліпшиться», – заявив він.
«Внесення змін до Конституції − це хоча й важливий, однак явно недостатній крок до реформування політичної системи та модернізації всієї країни», – додав екс-суддя КС.
Козюбра зазначає, що навіть найдосконаліша Конституція може так і залишитися «декорацією, респектабельним фасадом, що нібито демонструє долучення України до європейських цінностей».
«А реальне життя відбуватиметься за зовсім іншими правилами, в основі яких − та ж сумнозвісна доцільність. На жаль, 17-річний досвід після прийняття чинної Конституції не вселяє оптимізму. Нехтування її положеннями, часто брутальне, стало характерною рисою вітчизняних можновладців незалежно від кольорів політичних сил, які вони представляють. У цьому полягає основна проблема. І навряд чи тут можна очікувати змін на краще без контролю за владою громадянським суспільством і його інститутами», – вважає він.
Повний текст інтерв'ю з екс-суддею КС Миколою Козюброю читайте тут