Екс-судді Майдану повідомили про підозру

26 Листопада 2019, 09:45

Генеральна прокуратура повідомила про підозру екс-судді одного з районних судів Києва, який приймав рішення про арешт учасників Євромайдану у 2014 році. Про це повідомляє прес-служба ГПУ

 

"25 листопада 2019 року у кримінальному провадженні від 05.02.2014 повідомлено про підозру колишньому судді одного з районних судів м. Києва за фактами незаконного перешкоджання організації і проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій, що проходили в лютому 2014 року в центральній частині. Києва, а також постанові ним завідомо неправосудних постанов про обрання щодо учасників мирних акцій протесту заходів у вигляді тримання під вартою (ч. 2 ст. 28, ст. 340, ч. ст 2. 375 КК України)", – йдеться в повідомленні.

 

Досудове розслідування наразі триває.

 

Нагадаємо, у Держбюро розслідувань створили підрозділ з розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності.

 

Своєю чергою, адвокати постраждалих і загиблих під час Революції Гідності вимагають зібрати позачергове засідання парламенту, аби ухвалити зміни до законодавства, які не дозволять зупинити розслідування справ Майдану.

 

18 листопада стало відомо, що Генеральна прокуратура України передала до Держбюро розслідувань (ДБР) понад 20 проваджень, пов’язаних із злочинами часів Революції гідності. Вони стосуються убивств силовиків, злочинної організації Віктора Януковича й так званих суддів Майдану. 

 

21 листопада президент Володимир Зеленський пообіцяв родичам Героїв Небесної сотні "зробити все для пришвидшення розслідування справ Майдану".

 

Згодом адвокат родин героїв Небесної сотні Євгенія Закревська оголосила голодування, вимагаючи прийняття Верховною Радою поправки, яка дозволить продовжити розслідування справ Майдану після втрати Генпрокуратурою слідчих функцій.