Екс-співробітник ЦРУ зізнався у роботі на розвідку Китаю

2 Травня 2019, 16:12

 Під час засідання суду, яке відбулося 1 травня у Вірджинії, колишній співробітник ЦРУ Джеррі Чун Шинг Лі визнав себе винним  у змові з метою передачі іноземному уряду інформації про національну оборону США.  Про це повідомляє BBC з посиланням на міністерство юстиції США.

 

 

Відомо, що  57-річний Джері Чун Шинг Лі працював у ЦРУ з 1994 до 2007 роки, після чого чоловік залишив розвідку і повернувся до Гонконга, де намагався займатися бізнесом.

 

За його словами, у 2010 році до нього прийшли працівники розвідки Китаю з пропозицією передати їм секретну інформацію, до якої він мав доступ під час роботи у ЦРУ. За це йому перерахували сотні тисяч доларів США у період з травня 2010 року по грудень 2013 року та пообіцяли "дбати про нього все життя".

 

У травні 2010 року Лі підготував документ, в якому містилася інформація про призначення в системі ЦРУ, місця і терміни проведення секретних операцій.

 

Коли в 2012 році Лі був на Гаваях, у нього в готельному номері працівники ФБР виявили документи, пов'язані з таємною інформацією, а також флеш-карту.

 

Лі був заарештований у Міжнародному аеропорту імені Джона Кеннеді у січні 2018 року.   Вирок йому оголосять у серпні.

 

Нагадаю, у березні 2019 року стало відомо, що Китай здійснив кібератаки на університети в США, Канаді та країнах Південно-Східної Азії для викрадення досліджень в області військово-морських технологій.