Екс-регіоналу Маркову оголосили підозру у посяганні на цілісність України

11 Вересня 2018, 16:25

Прокуратура Одеської області спільно зі Службою безпеки України направили письмове повідомлення про підозру колишньому народному депутату від Партії регіонів Ігорю Маркову у здійсненні  публічних закликів до зміни меж території України. Про це йдеться на сайті прокуратури.

 

Так, з 2014 по 2017 роки екс-нардеп під час ефірами каналів та у YоuTube публічно висловлювався щодо зміни меж території України, а також прихильності та підтримки діяльності незаконних утворень "Л/ДДНР".

 

Зокрема, Марков називав українську владу "лютим звєрєм" і "бандеро-фашистськім рєжимом", а звільнених з полону українців – "каратєлями".

 

Крім того, за даними експертів-лінгвістів у його заявах містяться заклики до вчинення терористичного акту,  розпалювання національної ненависті, приниження національної честі та гідності, образи почуттів громадян.

 

Наголошується, що наразі стосовно Маркова вирішується питання про проведення спеціального (заочного) розслідування.

 

Раніше стало відомо, що  Марков спільно з менеджментом одеської будівельної компанії фінансував бойовиків так званих "ЛНР" і "ДНР".

 

Нагадаємо, 12 серпня Інтерпол затримав екс-регіонала Ігоря Маркова в Італії. 13 серпня Мін'юст попросив суд в Одесі ініціювати екстрадицію екс-нардепа Маркова.

14 серпня суд Генуї обрав міру запобіжного заходу щодо Маркова – утримання під вартою. У лютому італійська сторона відмовила українській у видачі Маркова. Після цього у ЗМі з'явилася інформація, що Марков утік до Росії.