Про це пише єгипетська газета Al Ahram. Крім того, такі ж звинувачення пред'явлені колишньому міністру внутрішніх справ країни.
За даними спільної комісії Єгипетської національної ради із захисту прав людини і Арабської організації з прав людини, під час розгону протестувальників, проти яких використовувався сльозогінний газ, гумові кулі і водомети, загинули близько 360 осіб.
Спеціальна комісія, створена в країні для розслідування злочинів, скоєних під час заворушень, передала матеріали в прокуратуру країни.
Згідно з результатами розслідування, Мубарак як глава держави несе відповідальність за смерть громадян під час розгону акції протесту.
Комісія збирала свідчення очевидців недавніх подій, свідчення заарештованих за агресію щодо демонстрантів, а також відео- і фотодокази нападів на людей з боку правоохоронних органів.
За даними комісії, Хосні Мубарак, а також колишній глава МВС Хабіб аль-Адлі і ще ряд високопоставлених офіцерів МВС і спецслужб побічно або безпосередньо причетні до "навмисного вбивства демонстрантів".
Комісія висунула звинувачення і на адресу місцевих ЗМІ (друкованих видань і телеканалів) за "спробу спотворювати факти і впливати на громадську думку".
Нагадаємо, Мубарак 11 лютого подав у відставку з поста президента Єгипту на тлі масових протестів, які тривали з 25 січня по всій країні. Відставці Мубарака передували деградація економічної та соціальної ситуації, а також обвал у системі внутрішньої безпеки країни.
За час масових протестів, за різними даними, загинули від 360 до 685 осіб і більше 5 тисяч отримали поранення. Військові, які прийняли владу в країні, доручили Генпрокуратурі провести розслідування обставин загибелі демонстрантів під час безладів.
Генпрокуратура вже завела десятки справ проти екс-міністрів, глави держави і членів його сім'ї за звинуваченнями в корупції, відмиванні грошей, причетності до провокування безладів і загибелі людей у дні революції.