Екс-президент невизнаного Придністров’я виїхав з Молдови

6 Липня 2017, 20:56

Колишній лідер невизнаної Придністровської Молдовської Республіки Євгеній Шевчук, який в кінці червня виїхав з Придністров'я в Кишинів, покинув територію Молдови. Про це повідомив лідер молдовської Партії комуністів Владімір Воронін.

Раніше в молдовському парламенті з пропозицією заслухати інформацію щодо справи Шевчука виступив лідер парламентської фракції Ліберально-демократичної партії Тудор Деліу.

"Вимагаємо заслухати в парламенті директора Служби інформації і безпеки і віце-прем'єра з реінтеграції в зв'язку з інформацією в пресі про кримінальні справи стосовно Євгена Шевчука і про його втечу на територію правобережної Молдови. Просимо надати дані про забезпечення функціонування правової держави, і в якій мірі події на лівому березі Дністра впливають на безпеку Республіки", – заявив Деліу.

"Пане Деліу, ви запізнилися. Він вчора ввечері поїхав", – сказав Воронін на засіданні, не вказуючи джерело інформації та інші подробиці.

Видання Report.md з посиланням на джерела в міжнародному аеропорту Кишинева повідомило, що Шевчук у середу ввечері через спеціальний коридор вирушив до літака і вилетів з Молдови. За словами міністра внутрішніх справ Молдови Олександра Жиздана, на даний момент поліція встановлює його місцезнаходження. "Ми хочемо заслухати Євгенія Шевчука. Розслідування покаже, чи слід йому надати статус особи, яка захищається, чи ні".

Як повідомлялося 28 червня Верховна рада невизнаної Придністровської Молдовської Республіки позбавила імунітету з колишнього тираспольського лідера Євгенія Шевчука. Прокуратура Придністров'я порушила стосовно нього п'ять кримінальних справ. У той же день Шевчук виїхав з Придністров'я на правий берег Дністра. Наступного дня до нього приїхала сім'я – дочка і дружина, колишній міністр закордонних справ Придністров'я Ніна Штанскі (Шевчук). Преса писала, що подружжя Шевчук мешкає в своїй квартирі в центрі Кишинева, яку вони придбали, перебуваючи на посаді керівників невизнаної ПМР. Пізніше на своїй сторінці в facebook він пояснив цей вчинок тим, що на нього нібито готувався замах. Він також повідомив, що після його від'їзду з Придністров'я в його будинку, квартирі та будинку батьків були проведені обшуки.

У четвер деякі молдовські видання написали, що ввечері 5 липня Шевчук вилетів з Кишинева до Москви.