Екс-прем’єр Італії Ренці вирішив повернути собі крісло голови уряду

14 Лютого 2017, 12:51

Колишній прем'єр Італії Маттео Ренці виступив за проведення найближчим часом нових виборів на посаду лідера правлячої Демократичної партії, яку він очолює. Таким чином, як повідомляє агенство ANSA, він анонсував свою відставку з цієї посади.

Також він намагається зміцнити внутрішньопартійню позицію в надії отримати її підтримку і розраховує за підсумками майбутніх парламентських виборів повернутися в крісло прем'єр-міністра.

Над партією останнім часом нависла загроза розпаду, викликана гострою критикою з боку низки впливових діячів, які проводили курс Ренці після його політичного фіаско на референдумі.

Італійські ЗМІ припускали, що він оголосить про відставку з посади глави партії після засідання її керівництва в понеділок, 13 лютого, проте цього не сталося.

Рішення про терміни і шляхи проведення з'їзду вирішить Національна асамблея партії, яка збереться на наступних вихідних.

Під час конституційного референдуму, який відбувся 4 грудня 2016 року, більшість італійців відкинуло конституційну реформу, яку ініціював Ренці і з якої він пов'язав свою політичну долю. У підсумку він змушений був піти у відставку з посади прем'єра, а на політичному порядку денному Італії з'явився питання про дострокові вибори.