Екс-прем’єр Австралії закликав РФ якнайшвидше визнати свою причетність до катастрофи МН17

27 Вересня 2016, 09:58

Колишній прем'єр-міністр Австралії Тоні Ебботт закликає Росію визнати свою причетність до збиття рейсу MH17 на тлі нових доказів. Про це інформують австралійські ЗМІ.

«На мою думку, чим раніше Росія визнає свою участь у всьому цьому і запропонує компенсацію родинам жертв, тим краще»,  – цитують засоби масової інформації Ебботта.

Повідомляється, що колишній прем'єр хоча й не покладає провину за катастрофу особисто на президента РФ Владіміра Путіна, однак вважає, що лідер несе велику відповідальність.

Австралійські медіа також пишуть, що за твердженнями російських військових, які посилаються на дані радіолокації, ракету, яка потрапила у літак Malaysia Airlines, було запущено з-за меж території, що контролюється проросійськими силами.

Тоні Ебботт, який був прем'єр-міністром у той час, відкидає таку можливість. За його словами, росіяни готові сказати що завгодно, однак дані свідчать про те, що російський ракетний комплекс перетнув кордон, в'їхав в Україну, збив літак та повернувся назад до Росії.

Як повідомлялося, напередодні у Росії спростували свою ж версію катастрофи рейсу МН17, визнавши, що в районі катастрофи MH17 не спостерігалося ніяких сторонніх об'єктів, які могли стати причиною руйнування лайнера.

Раніше в Росії стверджували, що у день катастрофи один український літак був у безпосередній близькості від MH17. Це було "підтверджено" даними російських радіолокаторів і декількома свідками з місцевих, які зуміли розгледіти в повітрі на висоті 10 км "один, а може і два Су-25". Генеральний конструктор літака спростував російську версію катастрофи MH17 і підкреслив: Су-25 не може збити літак, що летить на висоті 10,500 метрів.

Читайте також: Катастрофа рейсу МН17. Україна знову закликала Радбез ООН створити міжнародний трибунал

Як повідомлялося, 21 вересня у Нью-Йорку відбулася зустріч Міністрів закордонних справ Австралії, Бельгії, Малайзії, України та Нідерландів, які обговорили тривалі зусилля держав у встановленні відповідальних у катастрофі пасажирського літака «Малайзійських авіаліній» рейсу МН17. Міністри представляють держави, слідчі органи яких співпрацюють у рамках кримінального розслідування у відповідності з положенням Резолюції РБ ООН 2166 (2014)

Раніше прокуратура Нідерландів повідомляла, що перші результати розслідування оприлюднить на початку осені. Також Нідерланди раніше анонсували, що не називатимуть у звіті винуватців падіння рейсу МН17.

Спільну слідчу групу створили органи прокуратури і поліції Нідерландів, Австралії, Малайзії, Бельгії й України: вони співпрацюють у кримінальному розслідуванні, що має на меті визначити осіб, відповідальних за збиття літака рейсу MH17, і притягнення їх до відповідальності.

Як відомо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. 

Родичі жертв катастрофи рейсу MH17 подали позов проти РФ до Євросуду з прав людини.