Екс-посол США у Росії назвав «дурницею» припущення, що НАТО спровокувало агресію Путіна

16 Червня 2016, 14:57

Заяви про те, що анексію Криму спровокувала спроба розширення НАТО є маніпуляціями, а причини агресії криються зовсім в іншому. Про це заявив посол США в Росії у 2012-2014 роках та професор Стенфордського університету Майкл Макфол під час слухань в Комітеті у закордонних справах Палати представників Конгресу США

«Коли на RT говорять, що вони анексували Крим, щоб  зупинити розширення НАТО, – це дурниці. Я був в уряді 5 років і був присутній під час кожної зустрічі з Путіним чи Мєдвєдєвим і в ході кожного, окрім одного, телефонних дзвінків. Питання розширення НАТО не піднімалося жодного разу. Це просто не було на порядку денному, безвідносно, добре це чи погано», – сказав він.

Читайте також: Міністр оборони Польщі назвав РФ найбільшою загрозою для світової безпеки

За його словами, основною причиною агресії путінського режиму є його внутрішні економічні проблеми та бажання втримати владу. Окрім того, за його словами, Путіна під час зустрічей постійно запевняли, що протестні рухи в різних країнах діють самостійно, але він або не бажав вірити, або відмовлявся робити це через політичні причини.

«Я був на багатьох зустрічах, коли Барак Обама сидів з Путіним та казав йому: ЦРУ не підтримувало усунення Мубарака від влади. ЦРУ не підтримує усунення від влади вашого режиму. Росіяни, деякі з яких є тут в цій кімнаті, діють самостійно. Українці діють самостійно. США їх не контролюють. Путін в це не хотів вірити. Може, він знав правду, але не хотів в неї вірити з політичних причин. Чи, може, дійсно не вірив в це. Ми про це сперечалися в адміністрації. Але він вирішив, що ми йому потрібні в якості ворогів для дискредитації цих людей. Я тут чув, що ми всі наробили багато помилок. Але я хочу чітко відкинути моральну рівновагу, що нас всіх тут можна звинувачувати. Я хочу знати, що саме зробив Обама, щоб спричинити конфлікт, бо я чітко знаю, що Путін зробив. Якщо б у нас було 10 заповідей як бути добрим міжнародним громадянином, то «не анексуй територію свого сусіда» було б серед перших трьох. Вибачайте, але саме це Путін зробив. Ми не анексували жодних територій. Ми не підтримували жодних революцій. І має бути відповідь. Анексія, особливо в Європі, не може залишатися без відповіді», – додав колишній посол.

Читайте також: У Bellingcat показали нові докази російського вторгнення до України

Окрім того, Макфол вважає головним, що може спинити Путіна – підтримку України.

«Допомогти українській демократії та ринковій економіці досягти успіху. Немає нічого важливішого за цю мету», – зазначив він.

Читайте також: Європа повинна захистити цивілізаційний вибір України й посилити тиск на РФ – посол Литви