Екс-посадовцю МВС повідомили про підозру через перешкоджання активістам Євромайдану

Акценти
29 Листопада 2016, 12:20

Генеральна прокуратура повідомила про підозру колишньому заступнику начальника Департаменту громадської безпеки – начальнику управління Міністерства внутрішніх справ України у перешкоджанні активістам Євромайдану у 2013-2014 роках. Про це повідомила прес-служба ГПУ.

Посадовець підозрюється в наданні хабарів у розмірі понад 30 млн грн. керівникам спецпідрозділів охорони громадського порядку МВС за те, що вони використовували проти активістів надмірну силу та спецзасоби (злочини, передбачені ч. 4 ст. 41, ст. 340, ч. 4 ст. 369, ч. 4 ст. 41, ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 365 КК України).

Зараз вирішується питання щодо обрання підозрюваному запобіжного заходу.

Під час обшуків за місцем роботи та проживання підозрюваного та інших осіб, які можуть бути причетні до злочинів. Під час обшуків вилучили три одиниці вогнепальної зброї, велику кількість набоїв до неї, комп’ютерну техніку та документи, які можуть бути використані як доказ.

Раніше повідомлялося, що за результатами розслідування розгону студентського Майдану повідомлено про підозру 16 особам, у тому числі колишнім представникам керівництва держави та правоохоронних органів. Щодо 5 із цих підозрюваних обвинувальні акти розглядаються судом.

За наслідками розслідування подій, що відбулись 01.12.2013 на вул. Банковій в м. Києві, в організації розгону протестувальників та застосування до них насильства повідомлено про підозру п’ятьом особам з числа керівництва держави та правоохоронних органів та п’ятьом правоохоронцям, які виконували ці протиправні дії.

Зокрема, Генеральна прокуратура повідомила про підозру колишньому в. о. начальника Головного управління МВС України в місті Києві Валерію Коряку та його заступнику в організації штурму Майдану в ніч з 18 на 19 лютого 2014 року. Згодом під час обшуків у Коряка знайшли великі суми та дорогоцінності.

У червні суд відправив під домашній арешт колишнього керівника управління громадської безпеки ГУ МВС України в м. Києві.

90