Екс-очільника Укрзалізниці регулярно обшукує СБУ

15 Квітня 2015, 13:00

Служба безпеки України (СБУ) проводить обшуки і вилучає документацію в екс-голови «Укрзалізниці» Бориса Остапюка. Про це заявив голова СБУ Валентин Наливайченко під час засідання комітету Верховної Ради України з протидії корупції.

«До речі, я підтверджую, що стосовно колишнього керівника «Укрзалізниці» ми проводимо обшуки по повній, вилучаємо документацію. І все повторюється і повторюється… Настав час корупційне корито зламати», – заявив Наливайченко.

Він зазначив, що необхідно на законодавчому рівні забезпечити прозорість тендерів по державним закупівлям і забрати таку функцію у керівників державних компаній.

Відомо, що Міністерство внутрішніх справ України порушило кримінальні провадження за заявами екс-глави «Укрзалізниці» Бориса Остапюка про вимагання з боку посадових осіб Державної фінансової інспекції.

Як зазначалося раніше, 26 листопада минулого року Кабмін звільнив Остапюка з посади директора Укрзалізниці.

Нагадаємо, що Остапюка відсторонили від посади директора Укрзалізниці у зв’язку з перевіркою у вересні.

Перед тим, у липні залізничники замовили деревини на 9,10 млн грн за високими цінами у ТОВ «Форест», співзасновницею якого є Іванна Вислинська – екс-дружина Остапюка.

16 жовтня СБУ провела обшуки в офісах Укрзалізниці та Укрзалізничпостачу, який і проводив тендер. Було вилучено понад 7 мільйонів гривень і $1 млн готівкою.