Екс-начальник райвідділу переконує, що Індило помер через приступ епілепсії

19 Липня 2013, 16:19

"У цієї дитини (Індила) була травма з 4 років! Та в нього епілепсія була!", – сказав Мірошниченко, зазначивши, що йому коштувало чималих зусиль отримати цю приховану батьками інформацію.

Він вважає, що Індило помер не після падіння з лавки у КПЗ, а після несподіваного падіння через напад епілепсії в кімнаті дізнання.

"З цієї лавки у нас падає по 100 чоловік на день!… Від цього не можна померти!", – зазначив він.

Журналісти відзначають, що при оголошенні цієї інформації Мірошниченко помітно нервував і постійно згадував про судимості батька Індила.

Також екс-начальник РВВС сказав, що, за його відомостями, в крові у Індила в той вечір було 1,8 проміле алкоголю, а в сечі взагалі 3,6 проміле.

Крім того, Мірошниченко вважає правильним те, що дільничний затягнув тіло Індила після падіння в КПЗ. "А куди його (Індила) дівати?! Що, на вулицю треба було витягти і залишити?!", – сказав він.

Екс-начальник РВВС також зазначив, що ця справа не варта того суспільного резонансу, який вийшов, і ЗМІ поширює занадто багато брехливої ​​інформації щодо цього інциденту.

"Коли я подивився всю цю брехню (по телебаченню) – я написав рапорт і пішов (з міліції)", – сказав він.

Мірошниченко також не вважає перевищенням повноважень той факт, що обвинувачений міліціонер Сергій Приходько сам і без свідків заповнив адмінпротокол затримання Індила, оскільки це поширена практика в міліції.

Нагадаємо,  18 липня Деснянський райсуд Києва в новому складі суддів почав заново розглядати справу про загибель Індила.

Під час допиту головний лікар "швидкої" Едуард Попутняк, визнав, що недбало проводив огляд тіла студента й допустив низку помилок. 

Охоронець гуртожитку, в якому мешкав загиблий, заявив про агресивну поведінку студента щодо обвинуваченого у смерті Індила дільничному Сергію Приходько.

Міліціонери, які чергували в Шевченківському райвідділі Києва в ніч смерті студента, заявили, що Індило впав з лави у камері попереднього утримання, однак зазначили, що не бачили як до Індила застосовували фізичну силу.

У квітні апеляційний суд Києва скасував рішення Деснянського районного суду Києва, який направив справу про смерть Індила на дорозслідування, повернувши його назад до районного суду на новий судовий розгляд у новому складі суду.

23 грудня 2011 року Деснянський райсуд визнав винним у цій справі міліціонера Сергія Коваленка, але звільнив його за амністією.

5 січня 2012 року Деснянський районний суд Києва також засудив у цій справі Сергія Приходька до 5 років в'язниці зі звільненням від покарання під іспитовий термін на 2 роки.

Батьки Індила подали апеляцію на ці рішення.

20-річний Ігор Індило помер в ніч  на 18 травня 2010 року у Шевченківському райвідділку міліції.

Читайте також: Представник Аmnesty Іnternational: Відповідальні за загибель Ігоря Індила брехали та не були належно покарані