Екс-міністру Омеляну повідомили про підозру

19 Червня 2020, 14:17

Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізована антикорупційна прокуратура повідомили про підозру в декларуванні недостовірної інформації колишньому міністру України Володимиру Омеляну. Його підозрюють у скоєнні незаконних дій, внаслідок яких державний бюджет недоотримав 30,5 млн грн. Про це 19 червня повідомляють на сайті НАБУ.

 

Так, дії екс-чиновника кваліфіковано за ч.2 ст.211 (видання службовою особою нормативно-правового акта, що зменшує надходження бюджету всупереч закону, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України

 

Зазначається, що слідство встановило: колишній міністр у грудні 2017 року видав наказ про зменшення всіх портових зборів (крім маякового) на 20%. Водночас один із цих зборів – адміністративний – є прибутковою частиною державного бюджету, тому змінити його розмір могла лише Верховна Рада, а не міністр.

 

"До того ж Міністерство фінансів України виступало проти зменшення усіх портових зборів, з-поміж іншого, наголошуючи на тому, що зменшення саме адміністративного збору призведе до недоотримання доходів в державний бюджет. Про що Мінфін інформував міністра інфраструктури неодноразово", – пишуть у повідомленні.

 

У результаті, згідно зі слідством, рішення колишнього міністра про зменшення портового (адміністративного) збору призвело до ненадходження до держбюджету в 2018 році 30,4 млн грн: з очікуваних 203,5 млн грн отримано 173,1 млн грн.

 

"Ці дані підтверджені Держаудитслужбою та судовою експертизою. Згодом Міністерство інфраструктури визнало, що наказ про зменшення зборів не досяг поставленої мети", – зазначили в НАБУ.

 

Нагадаємо, що 12 червня екс-міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що вранці п’ятниці, 12 червня, Держбюро розслідувань прийшло до його будинку з обшуками.