Як йдеться в опублікованому сьогодні повідомленні прокуратури, зловживання чиновника в період з 2002 по 2004 рік "поставили під загрозу всю енергетичну систему Румунії".
У Шереша, справу якого розглядає Верховний суд Румунії, конфісковані автомобілі та нерухоме майно для покриття частини його боргу перед державою.
Це не перший гучний корупційний скандал в уряді Румунії. Раніше своїх посад позбулися начальник жандармерії Олімпіодор Антонеску і його заступник Миколае Ружине, проти яких були порушені кримінальні справи у зв'язку зі службовими зловживаннями.
У відставку відправлені начальник румунської поліції Петре Тоба і держсекретар МВС Дан Фетілою, які також виявилися в центрі корупційного скандалу.
Були звільнені міністр праці, у справах сім'ї та соціальної рівноправності Пауль Пекурару, а також його наступник на цій посаді Іоан Ботіш. Їх також звинувачували в одержанні хабарів й використанні свого службового становища для підтримки ряду комерційних фірм. Самі чиновники відкидають висунуті звинувачення, заявляючи, що вони сфабриковані.
У даний час Румунія активно бореться за зниження рівня корупції в країні, щоб приєднатися до Шенгенської зони. Тим часом, за даними 2010 року, в індексі рівня корупції держав світу, підготовленому міжнародною організацією Transparency International, ця країна зайняла 69 місце з 178 можливих.
Про боротьбу з корупцією активно заявляє також українська влада. За словами фахівців Міжнародної асоціації антикорупційних органів, у 2010 році Україна досягла вагомих успіхів у розбудові ефективного національного антикорупційного механізму.
Однак вже 2011 року Україна почула багато критики через неефективність застосування заходів боротьби з корупцією. Зокрема, нещодавно німецький посол Ганс-Юрґен Гаймзьот заявив, що не бачить прогресу в боротьбі з корупцією в Україні.