Екс-міністр закордонних справ Польщі: Україна не розуміє свого місця в світі

26 Листопада 2012, 21:30

"У мене враження, що в Україні переважає ситуація, яку можна визначити мовою вчених соціологів – це "когнітивний дисонанс", що означає нерозуміння пізнання того, де і яке місце України в міжнародному співтоваристві", – зазначив Ротфельд.

За його словами, він нещодавно був у Києві на конференції, присвяченій обговоренню оборони в контексті відносин України з Європейським Союзом та НАТО і на якій неодноразово наголошувалося про позаблоковий статус України.

"Справа в тому, що поняття "позаблокової політики" мало сенс, коли існували блоки. Тобто був Варшавський договір на сході, НАТО – на заході. І тоді можна було говорити, що є країни, такі як Фінляндія, Швеція, Швейцарія, Австрія, які були позаблоковими. Але сьогодні позаблокова політика стосується того, що вже пройшло", – сказав Ротфельд.

На його думку, в Україні є непорозуміння того, що світ перебуває в іншому часі, від чого виникає помилкова думка, що Європа чи Росія хочуть перетягнути країну на свою сторону. Ротфельд наголосив, що сьогодні кожна країна зайнята вирішенням своїх внутрішніх питань.

 Читайте також: Андреас Каппелер про те, чому Україна залишається білою плямою на ментальній мапі Європи


 

96