Екс-міністр оборони Польщі очолив комісію з розслідування Смоленської катастрофи

11 Січня 2018, 14:55

Колишній міністр оборони Польщі Антоній Мацеревич став керівником підкомісії в новому розслідуванні Смоленської катастрофи, у результаті якої загинув президент Польщі Лех Качинський. Про це в четвер, 11 січня, пише Polskie Radio.

"Мацеревич показав особливу рішучість і активність при розслідуванні причин Смоленської катастрофи як на посаді міністра національної оборони, так і раніше як голова парламентської групи з питань розслідування причин катастрофи Ту-154М", – зазначили в Міноборони польщі.

Призначення оформив новий очільник оборонного відомства Маріуш Блащак, який вважає, що новий глава розслідування забезпечить з'ясування обставин трагедії.

Як повідомлялося напередодні, польська підкомісія зазначила, що ліве крило літака Ту-154М було знищене внаслідок внутрішнього вибуху. 

Нагадаємо, Літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей – 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих – президент, його дружина і частина керівництва країни. У січні 2011 року контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.

7 березня 2016 року у Варшаві розпочалося повторне розслідування Смоленської катастрофи. Міноборони Польщі оприлюднило відеозапис зустрічі колишнього прем'єра країни Дональда Туска з російським президентом Владіміром Путіним і Сєргієм Шойгу, який обіймав у той час посаду голови МНС, в день Смоленської катастрофи.

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що записи розмов Туска і Путіна в день Смоленської катастрофи суперечать підсумкам розслідування. 21 березня 2017 року Міноборони Польщі звинуватило Туска в злочинній бездіяльності у справі щодо Смоленської катастрофи. Мацеревич заявив, що голова Євроради заключив з Путіним нелегальну угоду на шкоду Польщі і повинен за це відповісти.

11 грудня 2017 року в Міноборони Польщі повідомили, що комісія з розслідування Смоленської катастрофи знайшла докази, які вказують на два вибухи на борту літака ТУ-154М.

Згодом, у МЗС Польщі заявили, що РФ приховує ключових свідків Смоленської катастрофи і не віддає Польщі уламки літака Ту-154М, а це у свою чергу гальмує встановлення правди.