"Про кадрові питання. От Тенюх прийшов і першим ділом взявся за кадри, але, вибачте, просто просрав Крим. У мене вибору взагалі не було. Процес мобілізації не давав можливості звільняти військових, а корумпованих цивільних я звільняв. Знаєте, все ж шкодую, що не потрапив на посаду міністра раніше, замість Тенюха. Як на мене, у нас був шанс військовим чином відстояти Крим", – розповів Коваль.
"У Керченській протоці затопили б кілька поромів, поставили б «Рапіри» (протитанкові гармати. – Ред.), відкрили б вогонь по гвинтокрилах і літаках. Кілька згоріло б, інші не вилетіли б. Вважаю, що там було достатньо мужиків, готових виконати нормальний наказ", – зазначив він.
"Взагалі я проти проведення люстрації в умовах війни, хоч це й непопулярна думка. Військові під час війни чекають на подяку і не повинні думати про перевірки. Хоча контррозвідка та військова прокуратура мають діяти активно. Однак вважаю, що для ефективності цілком достатньо було б не ставити на чолі МО жандармів, які керують ним і тепер. Не можна у воєнний час проводити подібні, та й будь-які інші, експерименти над армією", – переконаний екс-міністр.
"Зараз конче потрібні досвідчені фахівці, які можуть з ходу включитися в роботу. То призвіть їх із запасу, якщо нинішні не справляються. Хоча треба визнати, що наша військова еліта здебільшого подібна до політичної. У поганому сенсі слова. Ті самі люди, які розкрадали цю армію, і далі нею керують", – зазначив Коваль.
Повний текст інтерв'ю з екс-міністром оборони Михайлом Ковалем читайте у №38 "Українського тижня".