"У Окруашвілі немає конкретних вимог, він просто висловлює солідарність з тими, кого виключили зі списку політв'язнів, або відмовилися вносити в цей список. Мій підзахисний вважає, що, так як він сидить в одній камері з Іосебом Гігуашвілі, який голодує, не буде правильним , якщо він не приєднається до свого сусіда в камері", – заявив Чабашвілі.
Нагадаємо, 5 грудня парламент Грузії ухвалив постанову, якою 190 ув’язнених назвав «політичними в’язнями», а ще 25 осіб, які нині живуть за кордоном, – «політичними вигнанцями», по рекомендації комітету з прав людини та громадянської інтеграції. Список політв'язнів викликав великий резонанс серед ув'язнених, представників громадянського суспільства і неурядових організацій, які вважають, що відповідні особи були вибрані за ініціативи окремих членів комітету і голови комітету колишнього адвоката Еки Беселія. Зокрема, зі списку в останній момент були вилучені фігуранти справи про терористичні акти в 2011 році.
Колишній соратник президента Грузії Іраклій Окруашвілі, який має у Франції статус політичного біженця, добровільно повернувся до Грузії 20 листопада і був заарештований у столичному аеропорту на підставі рішення Тбіліського міськсуду від 28 березня 2008 року, що засудив його до 11 років позбавлення волі за "хабарництво в особливо великих розмірах з вимаганням, здійснене організованою групою".
У 2008 році в тбіліському суді розглядалася і другу кримінальну справу проти Окруашвілі, епізоди якого підпадали під статті про "зловживання службовим становищем" та "службову недбалість".
5 грудня 2012 в Тбіліському міському суді розпочався процес вже по третій справі щодо подій травня 2011 року. Тоді МВС оприлюднило відео-та аудіоматеріали, згідно з якими за завданням Окруашвілі в Грузії йшло формування збройного підрозділу з метою антидержавних дій після повернення екс-міністра в країну, що було заплановано на кінець травня того ж року.